Ciemne drzwi idealna baza odważnych aranżacji

Dla zwolenników odważnych połączeń we wnętrzach idealnym rozwiązaniem okażą się drzwi wewnętrzne ciemne. Kontrastowe połączenie jasnej podłogi i drzwi o ciemnym wybarwieniu może się okazać wyjątkowo trafione. Skrzydła drzwiowe w odcieniu wenge, orzecha włoskiego lub palonego dębu z wyrazistą strukturą zapewnią nam nowoczesny charakter wnętrza. Ciemne skrzydło drzwiowe powinno nawiązywać do innych elementów aranżacji takich jak meble, kanapy oraz inne dekoracje. Dzięki takiemu nawiązaniu kolorystycznemu wystrój stanie się spójny. Lakierowane drzwi w intensywnych, ciemnych barwach takich jak bordo, brąz, granat lub antracyt doskonale komponują się z szarą gresową posadzką. Dzięki takiemu połączeniu drzwi staną się kluczowym elementem wyjątkowej kompozycji we wnętrzu.

Ciemne drzwi drewnopodobne

Drzwi w ciemnych kolorach ze strukturą drewna to doskonałe rozwiązanie stylizacyjne do przestrzeni sporych rozmiarów. Stworzą doskonałą bazę aranżacyjną bez obawy o wizualne pomniejszenie i przytłoczenie wnętrza nadmiarem intensywnych kolorów. W zestawieniu z białymi ścianami i ciemnymi posadzkami można stworzyć modny dom z charakterem. Wisienką na torcie niech będzie oświetlenie oraz stylowe dodatki, które dodatkową rozświetlą wystrój.

Drzwi kontrastujące z podłogą

Jedną z najpopularniejszych opcji doboru drzwi do podłogi jest zasada kontrastu, która ma za zadanie stworzyć bardzo wyraźną granicę pomiędzy powierzchnią poziomą i pionową. To nieoczywiste rozwiązanie nadaje pomieszczeniom ekstrawagancji oraz indywidualizmu. Warto gruntownie przemyśleć dobór drzwi do podłogi, ale wysiłek zdecydowanie wart jest zachodu. Kluczowe jest, by oba elementy pokryte były dokładnie taką samą fakturą. Ciemne drzwi o strukturze dębu powinniśmy zestawić z jasną dębową podłogą. Ciekawą opcją będą drzwi w kolorze antracytowego dębu w połączeniu z jasnoszarą dębową posadzką. Koncepcja ta sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach oraz tych urządzonych na styl nowojorski.