Wewnętrzne drzwi techniczne z ościeżnicą – poznaj ich zastosowanie

Drzwi techniczne to modele cechujące się znacznie wyższymi parametrami technicznymi w stosunku do klasycznych skrzydeł drzwiowych. Stosowane są w budynkach użyteczności publicznej, a także w fabrykach, na lotniskach czy w centrach handlowych. Odpowiednio dobrane modele posłużą także w domowych przestrzeniach, w których chcemy stworzyć cichą, ciepłą i bezpieczną przestrzeń. Najlepiej sprawdzą się w piwnicach, kotłowniach, w garażu oraz innych pomieszczeniach gospodarczych. Dzięki nim oddzielimy przestrzeń mieszkalną, tworząc komfortową przestrzeń do życia. Drzwi techniczne z ościeżnicą możemy podzielić na te zewnętrzne oraz wewnętrzne. Każdy z modeli powinien spełniać szereg norm przeciwpożarowych, powinien tłumić hałasy, izolować przed zimnem, a także chronić przed włamaniem.

Drzwi techniczne, czyli skrzydła do zadań specjalnych

Drzwi techniczne z odpowiednio dobraną ościeżnicą powinny stanowić barierę dla ognia w razie pożaru, dlatego wybierając drzwi tego typu należy zwrócić uwagę na klasę ognioodporności oznaczoną symbolami EI. Najlepszym wyborem będą te oznaczone klasą EI-60. Drzwi tego typu posiadają często dodatkową warstwę termoizolacyjną, która chroni wnętrze przed utratą ciepła. Wysokiej jakości drzwi techniczne z ościeżnicą posiadają także właściwości wygłuszające, co znacząco poprawia komfort ich użytkowania. Kluczowe jest również zapewnienie bezpieczeństwa, dlatego drzwi techniczne możemy zastosować jako drzwi antywłamaniowe. Specjalna, wzmocniona konstrukcja i odpowiednie materiały służące do ich wykonania stanowią dla włamywacza barierę niezwykle trudną do pokonania.

Atrakcyjne wizualnie drzwi techniczne z ościeżnicą

Drzwi techniczne z ościeżnicą choć często wykonane ze stalowych elementów i ciężkie mogą być naprawdę atrakcyjne wizualnie. Nowoczesne modele techniczne dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej. Od jednokolorowych matowych skrzydeł po te wiernie imitujące naturalne drewniane usłojenie. Bogaty wybór pozwala na stworzenie spójnej i atrakcyjnej wizualnie bazy pasującej do reszty wnętrza.