Na co zwrócić uwagę, wybierając drzwi antywłamaniowe?

O wysokiej jakości drzwi antywłamaniowych świadczy sześciopunktowa klasa antywłamaniowa. Za bezpieczne drzwi, zdecydowanie utrudniające wejście nieproszonym gościom uchodzą już drzwi 3 klasy. Skrzydła powinny posiadać także zawiasy składające się z trzech elementów, które uniemożliwiają wycięcie drzwi z ościeżnicy. Dodatkowo istotne są haki lub bolce antywyważeniowe, które zabezpieczają przed sforsowaniem wejścia. Zwróćmy również uwagę na zamek montowany w tego rodzaju drzwiach. Powinien posiadać stalowe osłonki przysłaniające mechanizm przez co staje się odporny na przewiercenie. Dobierajmy drzwi pod kątem ich przeznaczenia wybierając klasę RC2, RC3 lub najwyższą wśród komercyjnych modeli drzwi RC4. Drzwi antywłamaniowe nie powinny mieć przeszkleń, ze względu na ryzyko jej rozbicia. Wyjątkiem są szyby pancerne, które są nie tylko mocne, ale również osadzone w powierzchni drzwi w specjalny sposób.

Drzwi wejściowe antywłamaniowe - jakie do domu, a jakie do mieszkania w bloku?

W przypadku domu jednorodzinnego zalecane są drzwi antywłamaniowe 4 klasy, chyba, że dom stoi na uboczu i pozbawiony jest dodatkowej ochrony. Wtedy zalecana jest klasa 5, która chroni skrzydła drzwiowe nawet przed użyciem elektronarzędzi. W przypadku bloków, domów wielorodzinnych oraz tych umiejscowionych w gęstej zabudowie wystarczą drzwi wejściowe antywłamaniowe o 3 klasie.

Czy drzwi antywłamaniowe mogą być estetyczne?

Drzwi antywłamaniowe nie muszą być brzydkie. Ilość modeli spełniających najważniejsze parametry antywłamaniowości jest zaskakująco duża, więc bez problemu znajdziemy drzwi, które w 100% spełnią nasze oczekiwania i doskonale wpiszą się w styl panujący w naszym domowym wnętrzu. Skrzydła drzwiowe najczęściej pokryte są okleiną wiernie imitującą naturalne, drewniane usłojenie pasujące do tradycyjnych i klasycznych wnętrz, a także tych urządzonych w duchu rustykalnym, skandynawskim czy retro. Na uwagę zasługują również drzwi wejściowe antywłamaniowe w nowoczesnym, minimalistycznym wydaniu w wersji jednokolorowej o matowym wykończeniu.