Drzwi przeciwpożarowe – najważniejsze cechy

Drzwi przeciwpożarowe to produkt, którego głównym zadaniem jest skuteczne hamowanie rozprzestrzeniania się ognia oraz groźnego dla ludzkiego życia dymu. Drzwi tego typu są wykonane ze stali lub specjalistycznej dwuwarstwowej płyty, dlatego są niezwykle masywne i ciężkie. Dostępne modele spełniają wymagania klasy odporności ogniowej EI30, a także EI60, a także klasę dymoszczelności Sa oraz Sm. Dodatkową zaletą drzwi ppoż jest ich izolacyjność akustyczna sięgająca 32 dB. Symbol EI 60 oznacza czas, w którym dany produkt utrzyma swoje właściwości przeciwpożarowe, w tym wypadku równy 60 minut.

Jedne drzwi wiele zastosowań – drzwi ppoż

Wysoka estetyka i jakość wykonania sprawiają, że dostępne w ofercie drzwi przeciwpożarowe sprawdzą się także w domach jednorodzinnych. Tam posłużą do oddzielenia garażu od części mieszkalnej lub kotłowni czy warsztatu od pozostałych pomieszczeń. Wiele modeli jest jednocześnie drzwiami antywłamaniowymi o wysokich parametrach akustycznych, sprawdzą się więc jako drzwi wejściowe wewnątrzklatkowe. Wysokiej jakości okleina sprawia, że drzwi przeciwpożarowe są również odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a także uszkodzenia mechaniczne. Możliwość zamówienia drzwi z dolnym panelem wykonanym ze stali zapewnia dodatkową ochronę przed uderzeniami.

Trwałe, bezpieczne i estetyczne drzwi przeciwpożarowe

Konieczność wyboru drzwi ppoż nie oznacza rezygnacji z walorów estetycznych. Dostępne na rynku modele nie mają nic wspólnego z topornymi i nieatrakcyjnymi drzwiami, do których widoku jesteśmy przyzwyczajeni. Dostępne okleiny dają ogromne możliwości na stworzenie spójnej i estetycznej aranżacji. Najpopularniejsze drzwi przeciwpożarowe to te pokryte rysunkiem naturalnego drewna z wiernie odzwierciedlonym usłojeniem. Do nowoczesnych wnętrz sprawdzą się te w jednolitej matowej kolorystyce. Zwolennicy klasycznej formy bez trudu znajdą modele z delikatnym frezowaniem lub przeszkleniem, które sprawdzą się w klasycznych wnętrzach.