Spotkania z partnerami biznesowymi, szkolenia produktowe i sprzedażowe, nowoczesny showroom – w stolicy Małopolski wkrótce zagoszczą przedstawiciele branży wyposażenia wnętrz z całej Europy. Ma to nastąpić za sprawą nowo powstałego Centrum Kompetencji Classen. Uruchomiliśmy niedawno nową siedzibę, która ma zapewnić sprzyjające warunki do rozwoju firmy i naszych pracowników.

 

– Powołując do życia Centrum Kompetencji Classen chcieliśmy stworzyć reprezentatywną przestrzeń, która stanie się nie tylko wizytówką firmy, ale przede wszystkim miejscem skutecznej współpracy oraz wymiany doświadczeń. Towarzyszyła nam także potrzeba uruchomienia nowoczesnego showroomu, prezentującego szeroką gamę naszych produktów w sposób oryginalny, atrakcyjny, z wykorzystaniem innowacyjnych technologii. Dziś z satysfakcją mogę potwierdzić, że jesteśmy w pełni gotowi, by przyjąć w krakowskiej filii pierwszych specjalistów z branży – informuje Michał Białas, Kierownik działu Marketingu.

 

Centrum Kompetencji Classen ma sprzyjać firmie w rozwoju współpracy międzynarodowej, wpisując się tym samym w jej strategię ekspansji na rynkach zagranicznych. Zamierzamy gościć w nim przedstawicieli branży z krajów Europy Wschodniej i nie tylko. Ponadto w CKC będą się regularnie odbywać szkolenia dla pracowników firmy, w tym przedstawicieli handlowych. Profesjonalne warsztaty będą dotyczyć m.in. zagadnień sprzedażowych oraz produktowych. Przewidziano także kursy montażowe. Dodatkowo planowane są zajęcia z zakresu wzornictwa przemysłowego. Wszystkie one mają na celu rozwój kompetencji, zgłębianie wiedzy oraz nabywanie nowych umiejętności przez ich uczestników.

 

Dostępna infrastruktura w postaci sal konferencyjnych, przestrzeni typu open space i klasycznych biur, kształtuje komfortowe warunki do codziennej pracy, podobnie jak do spotkań handlowych, prezentacji produktowych, treningów zespołowych i seminariów. Przytulna atmosfera ma pobudzać do innowacji i twórczych działań.

 

Centrum Kompetencji Classen to nie tylko placówka o charakterze szkoleniowo-biznesowym, ale także nowoczesny showroom, w którym prezentowany jest szeroki wachlarz produktów marki. Znajduje się tutaj pełna ekspozycja paneli laminowanych. Osobne pomieszczenie wygospodarowane jest na ekspozycję podłóg wykonanych na bazie innowacyjnego materiału Ceramin®, który wyróżniają: wysoka wytrzymałość, wodoodporność i ekologiczność. Przypominamy, że wszystkie panele podłogowe są produkowane w naszych fabrykach w Niemczech. Odwiedzający centrum mogą jednocześnie zapoznać się z bogatą ofertą listew przypodłogowych, najnowszymi modelami drzwi wewnętrznych oraz kilkoma zestawami mebli kuchennych (wszystkie fronty z asortymentu pojawiają się w postaci wzorników).

 

By uczynić ekspozycję jeszcze ciekawszą, a zarazem prezentującą faktyczne zastosowanie oferowanych artykułów, w biurowcu stworzono modelową łazienkę i kuchnię. W ich aranżacji wykorzystane zostały produkty Ceramin®. W showroomie wdrożono także aplikację Floori, która bazuje na technologii rozszerzonej rzeczywistości (ang. Augmented Reality). Narzędzie to umożliwia zwymiarowanie podłogi i „wyłożenie” jej wybranym wariantem paneli w czasie rzeczywistym. Dzięki temu użytkownicy mogą łatwo i szybko zobaczyć jak będzie się prezentowała dana podłoga.

 

– Grupa Classen w branży wyposażenia wnętrz działa od ponad 50 lat. W tym czasie zebraliśmy wiele cennych doświadczeń, które pozwalają nam jeszcze lepiej odpowiadać na współczesne wyzwania. Jako firma dbamy o to, by podnosić komfort życia naszych klientów, dostarczając im przyjazne środowisku, estetyczne i funkcjonalne produkty. Mamy nadzieję, że nowe centrum kompetencyjne będzie sprzyjać rozwojowi współpracy biznesowej, wymianie pomysłów oraz poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań – podsumowuje Michał Białas.

 

Centrum Kompetencji Classen znajduje się w Krakowie przy ul. Bronowickiej 130. Dogodna lokalizacja umożliwia dotarcie osobom przybywającym z różnych krajów Europy i świata. W trzykondygnacyjnym, oszklonym biurowcu na powierzchni 1000 mkw. znajduje się przestrzeń ekspozycyjna, sale konferencyjne i biura.