Classen w Polsce


Classen logo

Classen w Polsce tworzą spółki:

Classen-Pol S.A- producent skrzydeł drzwiowych i ościeżnic.

Classen Floor Systems Sp. z o.o. – dystrybutor paneli podłogowych marki Classen i akcesoriów.

RuckZuck.biz Sp. z o.o. – dystrybutor podłóg i drzwi oraz operator franczyzowej sieci sklepów www.ruckzuck.pl.

 

Produkcja w Polsce
 

W 2005 roku na powierzchni 8000 m2 powstała w Zwonowicach koło Rybnika fabryka drzwi wewnętrznych oraz ościeżnic.
Na produkcji zatrudnionych jest ponad 300 osób w trybie III-zmianowym. Linię do produkcji drzwi dostarczyła firma Bürkle. Jej planowe moce produkcyjne określone zostały na około 500 000 drzwi rocznie, co oznacza, że co minutę linie produkcyjne opuszcza do trzech skrzydeł drzwiowych.
Nasze możliwości pozwalają na produkcję drzwi o szerokości od 45 do 125 cm i wysokości do 2,4 m, wykończone okleiną drewnopodobną, folią CPL, jak również drzwi płytowo – płycinowe lakierowane. Do produkcji wykorzystywane jest drewno oraz wyroby drewnopochodne, takie jak MDF, płyta wiórowa.
Dostawcami wysokiej jakości materiałów do produkcji są najwięksi, renomowani producenci na świecie. Produkujemy drzwi zaczynając od suszenia drewna
i rozkroju płyt MDF a kończąc na gotowych, szklonych drzwiach. Wykorzystując do produkcji tylko naturalne materiały nie zanieczyszczamy środowiska.
Odpady produkcyjne spalane są w kotłowni o mocy 7 MW, zapewniającej ciepło potrzebne do celów technologicznych i socjalno-bytowych. 
Classen w Polsce posiada hale produkcyjne w Zwonowicach koło Rybnika, gdzie mieści się polska centrala firmy. Firma w Polsce zatrudnia około 500 pracowników.
 

Produkty CLASSEN

Dostępne są, poza salonami marki Ruck Zuck, również w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży oraz marketach budowlanych m.in Castorama, Nomi czy OBI.
Stale rozwijany jest dział eksportu - Classen zaopatruje firmy z krajów Europy wschodniej i zachodniej.
Classen chętnie nawiąże współpracę z nowymi odbiorcami, zarówno w kraju jak i za granicą.